
Köztudati hatások 2026.06.22., hétfő
(alkalmankénti megjelenés, jelentősebb köztudati hatások
esetében)
Kérem Anubisz, a Felettes Énem, a Föld, Imhotep, Jézus, Mária Magdolna, Máriaanya, Mihály arkangyal védelmét a teljes energiarendszeremre, beleértve a fizikai testemet, a helyre, ahol tartózkodom, az olvasás, értelmezés teljes ideje alatt, mely áthatolhatatlan, minden tisztátalan, ártó energia, tisztátalan, ártó lény számára. Kérem Jézust és Merlint, vigyék el gyógyító helyére, arról a helyről, ahol tartózkodom, mindazt a tisztátalan szándékú, szélsőséges, manipulativ, ártó energiát, tisztátalan, ártó lényt, mely a szabad akarat törvényének tiszteletben tartása, és az egészségem megőrzése mellett elvihető gyógyító helyükre. Kérem Jézust és Merlint, a lenyomatok gyógyítására mind magamnál, mind másoknál, mindazoknál, akiknél ez a szabad akarat törvényének tiszteletben tartása mellett lehetséges. Kérem, elfogadom, engedem magamon keresztül átáramolni: az elfogadás, tiszta szándék, együttérzés, könyörület, hit, remény, bizalom, béke, bőség, nyugalom, megértés, megbocsátás, erő, öröm, önzetlenség, együttműködés, jóság, bölcsesség,szeretet,pártatlanság energiákat.
Az ember, nem azonos az érzéseivel, gondolataival, a jelenlegi átmeneti
időszakban pedig ennek tudatosítása, nagyon fontos azok számára, akik
szeretnék jól érezni magukat a bőrükben.
Magasabb megértési és rezgésszinten működni, azt is jelenti
egyben, az ember megtanul egyre inkább lekapcsolódni a
köztudatról, vagyis függetleníti magát a köztudati hatásoktól.
Ez olykor nem egyszerű feladat, ám nem is lehetetlen. Amennyiben valaki
képes beazonosítani, hogy amit aktuálisan érez, gondol, az nem az
övé, hanem a köztudaté, dönthet úgy is, a köztudati hatásoktól függetlenül
is jól érzi magát.
Úgy határoztam, alkalmanként, röviden megosztom veletek, milyen
köztudati hatásokat érzékelek egy-egy napon.
Ezek nyilván a saját érzékeléseim, a teljesség igénye nélkül, ám akiket
érdekel, azoknak segítséget nyújthat annak beazonosításához, amit
aktuálisan éreznek, gondolnak, annak mekkora része lehet saját és
mekkora köztudati.
A beazonosított érzéseket, gondolatokat, kéréssel el lehet vitetni
gyógyító helyükre, mely tevékenységgel, tisztul az ember
környezete és a köztudat is.
Akiket a mélyebb okok is érdekelnek, azoknak ajánlom figyelmébe az
oldalon megjelent és folyamatosan, havonta megjelenő írásokat, melyek
központi témája, az elmúlt években a hitrendszerváltás, illetve
"A dimenziók egybenyílásáról 2014.01.19" című anyagomat, mely
talán, az oldalon megjelet írások közül, a leginkább közérthetőbbe
alatti menüpont/. Azok számára pedig, akik nyugodtabban, békésebben
szeretnének élni a jelenlegi, átmeneti időszakban, és ezért hajlandók tenni
is, ajánlom figyelmükbe a személyes Bach-virágterápia tanácsadás
lehetőségét, melynek részletei megtalálhatók a "Bach-virágterápia
tanácsadás" menüpontban /felülről a 3.-ik menüpont/.
Serrano-Correcher Maria-Luisa/Mása/, 2017.12.11.
Köztudati hatások 2026.06.22., hétfő
Jelenleg igen erőteljes asztrális tisztulási folyamatok zajlanak
köztudati szinten, alkalomadtán igen szélsőséges formában. Hol a
„sok tűz” jön, hol a „sok víz” jeligére. A víz ugyan tudja hűteni a
kedélyeket, ám szélsőséges formában, könnyen rombolóvá válhat.
A tegnapi, budapesti „nagy zápor”, számomra olyannak tűnt, mintha
a hosszú ideje dühöngő, budapesti köztudatot, valaki leöntötte
volna egy hatalmas lavor vízzel, "Térj már észhez! Mit
csinálsz!" felkiáltással, figyelembe véve azt is, Zuglóban például
hosszú ideje szomjaztak a növények, most pedig végre ihattak. Ám a
mai napon, ismét beforrósodott a tér, talán nem annyira, mint
tegnap, kevésbé, az időjárás jelentés által beharangozott „mai
zápor” pedig, egyelőre nem ért ide, lehet, hogy nem is fog. Jelenleg
hasonló tendenciák figyelhetők meg köztudati szinten is, egyeseknél
a kiégéses érzetek erősödhetnek fel, másoknál az érzelmek
nyilvánulhatnak meg szélsőségesebb formában, kiszámíthatatlanul,
egyik pillanatról a másikra. Szélsőséges asztrális kavalkád,
középpont nélkül, kisebb-nagyobb, látszólag nyugodt időszakokkal
tarkítva, nagyjából így tudnám megfogalmazni a köztudat
aktuális állapotát.
„A Föld emelkedő rezgésszintjével, azoknál az embereknél, akik
folyamatában állnak át a tudatfeletti csatornákon keresztül történő
működésre, jelen időszakban nagyobb gyakorisággal fordulhat elő
ennek éppen a visszája, azaz megnőhet a tudatalatti (köztudati)
csatornákra történő erőteljesebb rácsatlakozások gyakorisága. Ez
érzetileg/érzésileg/gondolatilag olyan formában nyilvánulhat meg,
mintha az egyént „ezer oldalról rángatnák”, „ellepné mások
frusztrációja”, az aktuális köztudati folyamatokról egyre
nehezebb lehet lecsatlakoznia, egyes napokon minden tőle telhetőt
megtehet, akkor sem működhet a lecsatlakozás. Az egyén
védekezési reakciói megszaporodhatnak, viselkedése
ingerlékennyé, hisztissé, harciassá válhat, a „belső stressz”, fizikai
tünetek formájában is megnyilvánulhat, akkor is, ha egyébként az
egyén életében látszólag nincs külső stressz forrás.
A folyamatot tovább nehezítheti, hogy a Föld jelenlegi energetikai
változásai közepette, érzetileg/érzésileg/gondolatilag, „az alagút
olykor bedugulhat, és nem látszódhat a fény az alagút végén”, ami
jelentősen megnövelheti a depresszív tünetek gyakoriságát is. Pedig
a "fény" ott van, csak némi belső munka szükségeltetik a
meglátásához. Hasonló esetekben a „hiszem, ha látom” program
elvitelét is nyugodtan lehet kérni elvitelre
gyógyító helyére. A köztudatról történő lecsatlakozásokat, és a
nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb létezést, jelentősen
megkönnyítheti, ha az egyén tudatosítja, hogy értékrendje első
helyén az egészsége áll. A jelenlegi magyarországi köztudati
folyamatok, hajlamosíthatják az egyéneket bizonyos szélsőséges
túlműködésekre, kiket mentális túlműködésre, kiket asztrális
túlműködésre, kiket is/is, ezek visszája hatásai pedig valószínűleg
olyan mértékben is érkeznek vissza az egyénhez, amilyen
mértékben az „elvetette a sulykot”. Az önuralom gyakorlásának
tehát nemcsak visszájahatásokat kiegyenlítő következménye lehet,
hanem „egészségmegőrző” hatása is.
Akik hasonló jelenségeket tapasztalnak jelenleg, azoknak először is
javasolt tudatosítaniuk, hogy amit tapasztalhatnak, az átmeneti
jelenség, ami elmúlik, amennyiben az egyén ezért tesz is. Másrészt,
ha szükséges, napi szinten többször is javasolt megkérdezni
magunktól, mi az, ami aktuálisan segíthet, hogy
testileg/lelkileg/szellemileg jól érezzük magukat, és azt meg is
cselekedni, amennyire tőlünk telik. A jelenlegi hőség például
nemcsak „megviselheti” az embert, hanem jelentősen tisztíthatja
az egyén asztráltestét is, amennyiben élethelyzeteiben a
szélsőségesebb érzelmek (pl. düh) helyett, a finomabb, elfogadóbb
érzelmek megélését részesíti előnyben. Szélsőséges hőség esetében
ugyanis a szélsőséges düh megélése, könnyen érzelmi kiégést
eredményezhet, analógiában a vízzel, az a kevés víz is elpárologhat,
ami még megmaradt. A hőség egyéni kezelésében és az asztráltest
tisztításában, nagyon sokat tud segíteni a sós vizes lemosás, a
váltott vizes zuhanyzás, a jelentősebb mennyiségű hideg víz
fogyasztása, azaz a "rendszer hűtése".
Jelen időszakban a nem provokálás és a „kesztyű fel nem vétel”
gyakorlása főleg azok számára ajánlott, akik hajlamosak a
szélsőségesebb mentális túlműködésre lelki folyamataik „rovására”,
vagy akik hajlamosak a szélsőségesebb asztrális túlműködésre,
mentális folyamataik „rovására”, vagy is/is, ugyanis ezekben az
esetekben a provokálás és a "kesztyűfelvétel" következménye, az
önuralom elvesztése lehet.”(részlet a Rövid áttekintés a jelenlegi
időszakról 2015.08.09. című írásomból).
A Föld rezgésszintjének emelkedésével, egyre több minden válik
világossá, kerül napvilágra, vagyis egyre kevesebb dolog marad a
tudattalanban. Ahhoz, hogy egyéni szinteken kezelhető legyen
mindaz, ami felszínre jön, fontos megtanulni jobban jelen lenni
abban, amit az ember csinál. Nem másért/másokért, hanem az
ember saját egészségéért. Fontos tudatosítani a szándékokat,
megtanulni összpontosítani a lényegre, gyakorolni a
figyelemáthelyezést, ha valami veszélyezteti az ember
egészséges működését, párkapcsolatokban felismerni, mikor
működik valaki a párja tudatalattiján, tudatalattija visszáján
stb. Sok-sok ember egyéni felismeréseivel, tudatosabb
működésével, tisztul a köztudat is, tisztább minőségében van
jelen az emberiség életében.
Köztudati hatások 2026.06.03., szerda
Egyesek számára jól érzékelhető, ahogyan áll össze a holnap tetőző
Merkúr-Neptun kvadrát. Köztudati szinten, az átlagosnál nagyobb
mennyiségben lehetnek jelen a bizonytalanság, ködösség, zavartság
érzetei/érzései/gondolatai, a koncentrációs nehézségek,
félrecsúszott kommunikáció, félreértések, egymás mellett
elbeszélések, nagyobb számban fordulhatnak elő, akárcsak a
porhintéssel kapcsolatos jelenségek is. Leírtak kiemelten
érvényesek lehetnek az aktuális, hazai politikai események kapcsán.
Közlekedésben, a „nem láttam, nem vettem észre, másra figyeltem
és ezért oldalról nekimentem, nekem jöttek” helyzetek gyakorisága
nőhet meg, nyilván alacsonyabb minőségében megélve a
bolygóállást. Ezen kívül, a Merkúr a Rák jegyében áll, jó ideig ott is
marad, a dolgok megközelítése egyéni szinteken, elsősorban
érzelmi alapon történhet, ami a jelenlegi, érzelmekkel amúgy is
„túlfűtött” köztudati hatások közepette, nem feltétlenül segítheti a
megértést. Az átlagosnál magasabb megértési és rezgésszinten
működve, jelen időszakban sokat segíthet az úgynevezett „mozizás”,
amikor az egyén különösképpen nem merül bele a „külső”
eseményekbe, legfeljebb a jelenségek dinamikáját követi, az azokkal
kapcsolatos benyomásait, érzéseit figyeli meg. (Neptun analógia a
mozival). Egyszerűbben megfogalmazva, az egyén lehetőleg ne most
akarja elmagyarázni egy asztrális túlműködésben lévő társának, a
hitelfelvétel alapszabályait. Lásd. az egyén először tájékozódik pl. a
bankhitel feltételeiről, amennyiben azok megfelelnek számára, a
kisbetűs résszel együtt, akkor igényel csak hitelt. Banki feltételek
hiányában ugyanis, nincs miről beszélni.
Magasabb minőségében megélve a bolygóállást, ebben az
időszakban csodálatos költemények, festmények, zeneművek
születhetnek, az egyén igen tiszta üzeneteket csatornázhat Felettes
Én szintjéről. Kérdés, mennyire képes az ember „frekvenciát
váltani”, s a rengeteg, igen alacsony rezgésszintű, kaotikus magyar
köztudati történés helyett, a Felettes Énjére figyelni.
Köztudati szinten tehát, jelenleg elsősorban asztrális tisztulási
folyamatok zajlanak. Mivel az elmúlt hetekben, több „csata” lezajlott
a „politikai táborok” között, akár a parlamentben, akár a közösségi
oldalakon, családi, baráti „berkeken” belül, jelenleg csendesebb a
köztudat, több helyen a „sebek nyalogatása” zajlik „mindkét
oldalon”, nagyobb számban fordulhatnak elő a szomorúság,
fáradtság, reménytelenség érzetei/érzései/gondolatai, depresszív
érzetekből is az átlagosnál több lehet egyéni/közösségi szinteken.
Alábbi részlet, A jelenlegi tisztulási folyamatokról 2023.01.19. című
írásomból való. Amennyiben van egy konfliktus, melyben alábbi
szélsőséges működésekkel vesznek részt emberek, érthető okokból
ennek a konfliktusnak valószínűleg nem lesz építő jellegű
megoldása, pontosabban abban a formában nem, ahogyan azt
többen kezelik. Hasonló, vagy kevésbé szélsőséges történetekből,
van kommunikációs példa bőven jelen időszakban, tehát van miből,
és van mit tanulni. Innen eljutni addig, hogy egyéni szinten,
testi/lelki/szellemi egyenrangúságban/együttműködésben
működöm a Felettes Énem javaslatai alapján, szép, és nemes feladat.
“Asztrális egyéni túlműködés esetében, az egyénnél, minden egyes
gondolathoz, egyre több, és több érzelem tartozik, mivel eme
érzelmeket az egyén megéli, az érzetek száma is folyamatában
nő, mentális “kontroll”, pontosabban “józan ész” hiányában, az
egyént elboríthatják az érzelmek, melyek ezzel át is veszik az
irányítást az egyén felett. Amikor arról van szó, hogy az embert
“elsodorják az érzelmei”, az nagyon is valós veszélyt jelenthet az
embernek önmagára, a környezetére.
Mentális egyéni túlműködés esetében, az egyénnél minden egyes
érzelemhez, egyre több, és több gondolat tartozik, mivel a
gondolatokat az egyén értelmezni próbálja, az érzetek elsősorban a
gondolkodással összefüggő testrészeket érintik (pl. fejfájás),
jelentős érzelmi elfojtás esetében, az érzelmekkel összefüggő
testrészeket (pl. szív), asztrális “kontroll”, pontosabban “tiszta szív”
hiányában, az egyént elboríthatják a gondolatok, melyek ezzel át is
veszik az irányítást az egyén felett. Amikor arról van szó, hogy az
ember “mentálisan túlfeszíti magát”, az nagyon is valós veszélyt
jelenthet az embernek önmagára, a környezetére, egy-egy
mentális összeomlás, komoly következményekkel járhat.
Asztrális túlműködés esetében tehát, a “józan ész” segíthet első
körben, azaz annak tudatosítása, hogy “érzelmileg padlóra
kerültem”, pl. mert rácsatlakoztam a köztudatra, bemozdultak régi,
még fel nem oldott múködések, programok, megjelent a félelem
ettől, attól, “káosz van bennem”, melyet most nem tudok megoldani.
Mentális túlműködés esetében, a “tiszta szív” segíthet első körben,
azaz annak tudatosítása, hogy “túlagyaltam magam, és ettől teljesen
kikészültem”. pl. mert rácsatlakoztam a köztudatra, bemozdultak
régi, még fel nem oldott működések, programok, megjelent a
félelem ettől, attól, “káosz van bennem”, melyet most nem tudok
megoldani, inkább megkönyörülök magamnak, és átölelem magam.”
Még néhány gondolat az anyag végén. Amennyiben az iskolákban
önismeretet tanulnának a diákok, nem lenne szükség
“érzékenyítésre” sem, mert az önismerettel, együtt épül, és mélyül
el, az elfogadás. Az az ember, aki elfogadja önmagát, nem érzi
hiányát annak, ha az elfogadást nem kapja meg kívülről. Minden
embernek van miért hálásnak lennie, minden egyes embernek. A
mai napért, azért mert van hol laknia, van, mit ennie. Részemről pl.
nagyon hálás vagyok a mai csendes köztudatért. Hála nélkül lehet
élni, de minek.
S végül, Merkúr-Neptun kvadrát jeligére, célszerű megelőzni a
pletykák, féligazságok, félinformációk közvetítését, és befogadását,
inkább kevesebbet beszélni, alaposabban átgondolva a dolgokat, a
visszájahatások, és a későbbi karmikus következmények
megelőzése céljából.
Köztudati hatások 2026.05.29., péntek
Az orosz-ukrán konfliktus kitörése után, kb. két évig követtem egy
orosz közösségi oldal publikációit e témában. Egy jól
megszerkesztett, intelligens anyagokkal feltöltött, az anyagok után
forrásmegjelölést kérő oldal volt ez. Az anyagokhoz való
hozzászólások nagy része is józanságról, a másik ember
véleményének tiszteletben tartásáról szóltak. Jó érzés volt olvasni
ezeket a történeteket, és tanulni a múltról, a jelenről, arról, ahogyan
a történelem megismétli önmagát, és elsősorban önmagamról. Nem
állítom, hogy minden orosz közösségi oldal hasonlóan működik,
részemről tudatosan választottam a pikabu.ru-t. Az
első időszakban, kb. 1 évig, rengeteg írás jelent meg az oldalon. A
moderátorok szinte csak azokat az anyagokat vették le, melyek nem
tartalmaztak forrásmegjelölést, vagy „nagyon elrugaszkodtak a
valóságtól”. Akkoriban még lehetett „nyilvánosan” kritizálni az orosz
kormány lépéseit, lehetett ötleteket leírni a felsőbb vezetésnek,
egyesek még gyűjtéseket is rendeztek a fronton szolgáló katonák
felszerelésének bővítésére. Aztán a moderálás egyre szigorúbb lett,
egyre-másra jöttek ki felsőbb utasításra szabályozások az internetes
megjelenések kapcsán, majd maga az internet is csak VPN
rendszeren keresztül lett elérhető az emberek többsége számára.
Nem olyan régen, ránéztem az oldalra, melyet egykor olyan szívesen
olvastam. 1-2 óvatos mém, néhány kétértelmű írás, versek, ennyit
láttam. Mindeközben az orosz köztudatban egyre nő valamiféle
csendes és gondterhelt várakozás. Az emberek többsége, már nem
akar háborúzni, ám a megoldást a békekötésre, még nem látják.
Nemrég beszéltem a moszkvai unokahúgommal, és azt mondtam
neki: -Titeket legalább elválaszt egy országhatár az ukránoktól,
nálunk, egy országon belül zajlanak a harcok. A közösségi oldalakon
olykor fel-feltűnik 1-1 intelligensen megírt anyag,
forrásmegjelöléssel, ám a hozzászólások többsége se józanságról, se
a másik ember véleményének tiszteletben tartásáról nem szólnak.
Még túl sok az érzelem, kevés a józan ész, a reakciók uralják a
magyar köztudatot. Nemcsak a fejekben, a szívekben is célszerű
lenne rendet rakni, mert enélkül, nem lehetséges sem a közeledés,
sem a békekötés.
Sok ember számára a feladat jelenleg éppen az lehet, hogy
megtanuljon lecsatlakozni arról a sűrű, pókhálószerű masszáról,
mely jelenleg uralja a magyar köztudatot. Mert ennek a „köztudati
történetnek”, bizony lehetnek fizikai tünetei is egyéni szinteken.
Éjszakai rémálmok, kellemetlen érzetek a bőrön, fájdalmak itt,
fájdalmak ott. A levegő is mintha sűrűbb, kellemetlenebb illatú
lenne (kivéve a virágok közelében:)), s a szárazság fokozhatja az
érzelmi kiégés tüneteit. Érzelmi kiégés és tompaság van jelen
nagyobb számban most köztudati szinten.
A jelenlegi, igen erőteljes köztudati tompaság mögött, egyrészt az
„elfáradtam, besokalltam, és nem akarok tudomást venni róla”
hozzáállás áll, ami azért jelentkezhet igen kellemetlen érzetekkel
egyéni szinteken, mert attól még, hogy az ember nem vesz tudomást
valamiről, az még van, és hat az emberre. Másrészt az elmúlt
időszakban, ismételten jelentősen megemelkedett a Föld
rezgésszintje, ami elfojtások esetében, tovább növelte az egyén és a
Föld rezgésszintje közötti eltéréseket, és ezzel a „rezgésszint
inkompatibilitásból” eredő, diszkomfort érzeteket is. Nem mindegy,
valaki azért „kapcsolódik-e ki egy nehezebb menet” után, hogy erőt
gyűjtsön a továbbhaladáshoz, vagy azért, mert nem akar tudomást
venni valamiről és ezért pótcselekszik. A kétféle motiváció között,
jelentős eltérés van, a Föld jelenlegi rezgésszintjén pedig, egyre
kevésbé lehetséges „nem tudomást venni ” az egyént érintő
dolgokról. Meg lehet próbálni, egyre kevésbé fog sikerülni.
No, nem minden embernél van ez így, mert van, aki erőteljesen "be
van kötve az aktuális színházi darabba", és éppen örül a "második
felvonás, látszólag felfelé ívelő" történéseinek. Ami tudatos szinten
felfelé ívelő, a tudattalanban könnyen lehet annak a visszája.
Meglátjuk.
A Földön élő emberek többségének, vannak félelmei, a félelmekkel
pedig, célszerű foglalkozni (már akinek fontos az egészsége),
feldolgozni azokat nyugodtabb időszakokban is, ha már előjöttek,
mert bizonyos esetekben éppen eme „nem foglalkozás”
akadályozhatja az „összerendeződést”. Mivel régi, és erősen
karmikus történetek jönnek most elő, ez az emberek jelentős részét,
érinti. Kitartás, türelem, célok napi szintű tudatosítása ajánlott, a
humort meg, már akinél aktuális, "le lehet venni a hátsó polcról és
leporolni". Mars-Plútó kvadrát lévén (kedden volt egzakt), azért
sem célszerű a „tompaságba menekülni”, mert a tudattalan
tartalmak, az átlagosnál erőteljesebb mértékben kívánkoznak
ki a tudattalanból (egyéni/közösségi szinteken), erőteljesebb egyéni
elfojtások esetében, fizikai tünetek is jelentkezhetnek az embernél
(fejfájás, gyomorpanaszok, feszítő, robbanásközeli érzetekkel,
és szélsőséges belső frusztrációval együtt). Sokat segíthet az
elmúlás tudatosítása. Ez az időszak is elmúlik, minden rendben van.
Köztudati hatások 2026.05.21., csütörtök
Viszonylagos csend van most köztudati szinten, ami egyesek
számára „igazán üdítően” hathat, tekintve az elmúlt, több, mint egy
hónap „köztudati ámokfutását”. Mások számára, inkább „vihar előtti
csend ez”, a maga mélyben érlelődő feszültségével. Bárhogy is
legyen, most lehet pihenni, összeszedettségre szert tenni,
összerendeződni a következő „etapra”. Május 26.-án, kedden lesz
egzakt a Mars-Plútó kvadrát, a köztudati feszültség nagyon is
valószínű az előtte-utána lévő időszakban.
A Mars Plútó kvadrát fényszöge, alacsony minőségében megélve, a
nyers erő, hatalomvágy és a szélsőséges feszültség
„robbanásveszélyes kombinációját” jelentheti. Ez a kemény és
kíméletlen energia, hatalmas cselekvési vágyat, ám egyúttal önzést
és türelmetlenséget is szülhet. Egyesek fokozott hajlamot
érezhetnek arra, hogy érvényesítsék akaratukat, ami az átlagosnál
több konfliktushoz vezethet. Az egyén úgy érezheti, képes „hegyeket
megmozgatni”, ugyanakkor a türelmetlenség és a frusztráció okán,
rombolóvá válhat. Szélsőséges reakciók, robbanékonyság és
kompromisszumokra való képtelenség jellemezheti ezt az
időszakot. Önismeret, belső munka szempontjából, az időszak
nagyszerűen alkalmas lehet a mélyen gyökerező félelmekkel való
szembenézésre, olykor drasztikus, ugyanakkor szükséges
változtatások végrehajtására az ember életében, felismerve és
megértve az aktuális probléma gyökér okát. Egyszerűbben
megfogalmazva, a mars szenvedélyes, drasztikus energiájával lehet
megfogni most azt a gyökér okot, és mint a rossz fogat, egy
mozdulattal kirántani, hogy a probléma okafogyottá váljon.
"A Föld rezgésszintje, egyes napokon nagyobb mértékben
emelkedhet, mely jelenség erőteljesebben bonthatja a háremszerű
működéseket is egyéni/közösségi szinteken. E sűrűbb rezgésszint
emelkedések, jelen időszakban gyakrabban fordulhatnak elő.
Amennyiben az ember működése nincs összhangban a Föld
rezgésszintjének emelkedésével, az egyén nincs összhangban
önmagával, egyéni szinten felerősödhetnek a félelmek,
ragaszkodások, kapaszkodások, aggodalmak stb., erőteljes
szorongásos, depresszív, vagy/is hisztérikus, agresszív stb.
viselkedési minták lehetnek tapasztalhatók az illetőnél.
Az egyén úgy érzékelheti, mintha „kifejezetten gyenge pontjaira
nehezednének mázsás súlyok”, melyek alatt vergődne. Eme
önsorsrontó folyamatba nem célszerű belemenni, ajánlott inkább
kérni az ÉgiFöldi Segítők és a Felettes Én segítségét eme érzetek/
érzések/gondolatok elviteléhez gyógyító helyükre.
A frusztráló érzetek/érzések/gondolatok kezelése, „egyre több
energiát emészthet fel az emberből”, az energetikailag nyugodtabb
napok, a sokkhatások „kiheverésével” telhetnek. Az egyén élete
egyfajta „erőltetett menetté” válhat, ami jelentős hatással lehet
életminőségére (életkedvére, érdeklődésére, tenni akarására stb.).
"Alkotó embereknél", hosszabb időre "elszállhat az ihlet", ami mély
elkeseredéssel töltheti el őket, az ember
testileg/lelkileg/szellemileg egyre fáradtabbá válhat, amivel „teret
engedhet” egyes alacsonyabb rezgésű tudatállapotoknak, mint a
csalódottság, fásultság, beletörődés stb.
Amennyiben valaki hasonló tüneteket tapasztal önmagában, jelzem,
ezekkel semmi baj nincsen, előfordulhatnak jelen időszakban, és
amennyiben valakinek van akarása, kezelhetők is például
elvitelkéréssel, tértisztítással, védelemkéréssel. Leírt jelenségek,
egyes magasabb megértési szinteken működő egyéneknél is
előfordulhatnak, azzal a különbséggel, hogy az alacsonyabb rezgésű
érzetek/ érzések/gondolatok mellett, egyre erősödő belső
nyugalom, öröm és felszabadultság is tapasztalható lehet náluk. A
Földön jelenleg egyszerre jelenlévő és hatásukat kifejtő két
hitrendszer, a hatalom és hála és a feltétel nélküli szeretet és
elfogadás hitrendszere, egyszerre lehet érzékelhető számukra, ami
kezdetben igen frusztráló érzetekkel/érzésekkel/gondolatokkal
járhat. Az egyén érzetei/érzései/gondolatai ellentmondásossá
válhatnak, és e konfliktust az egyén feloldhatatlannak vélheti. Az ok
az lehet, hogy míg az egyik hitrendszer időben/térben „kötött”
(hatalom és hála hitrendszere), a másik hitrendszer időtől/tértől
független (feltétel nélküli szeretet és elfogadás hitrendszere),
Felettes Én szintű működés hiányában pedig a két hitrendszer
"egyszerre jelenléte" és látszólagos ellentmondásosságuk, az ember
számára egységében értelmezhetetlen és ez okból feloldhatatlan is.
A megértés segíti a feloldást/feloldódást, úgyhogy célszerű a
megértés útján járni. Mivel a két hitrendszer egymással át nem
járható és egymásnak tartalmilag a visszája, az egyén úgy vélheti,
érzetei/érzései/gondolatai nem képesek „közös nevezőre jutni”, ami
komoly belső vívódásokhoz vezethet. Amennyiben az ember mégis
kísérletet tesz a „közös nevezőre juttatásra”, a Felettes Én szintjénél
alacsonyabb megértési szintről történő értelmezésre, könnyen azt
tapasztalhatja, „még több és vég nélküli ellentmondásokba
ütközik”. Alacsonyabb megértési szinteken is tapasztalhatók
lehetnek a „vívódások”, ám minél alacsonyabb a megértési szint,
minél kisebb a tudatosság, a vívódások annál inkább tolódhatnak ki
bentről, kifelé és mélyülhetnek el. A „vívódásokból”, „hatalomért
folyó vívások” válnak, melyekhez az egyén számára
„elengedhetetlen” az ellenfél megléte. A csaták során a konfliktusok
elmélyülhetnek, az ellentétek látszólag egyre inkább
feloldhatatlanná "gabalyodhatnak", az ellenfélből, még alacsonyabb
minőség, ellenség válhat.
Az egymás ellen harcoló egyének viselkedése, amennyiben nem
lépnek ki a hatalmi játszmából, nem fejezik be azt, a másik
döntésétől függetlenül, egyre inkább önmaguknak is
ellentmondásossá válhat, véleményüket egyes történésekről egyre
gyorsabban, önmaguk számára is egyre kevésbé követhetően
változtathatják. Belső vívódások, illetve felismert és befejezni kívánt
„külső csatározások”esetében, lehet kérni az ÉgiFöldi Segítők
segítségét az egyén egészséges működéséhez, a kapcsolatok
rendezéséhez/rendeződéséhez és célszerű olyan megnyugtató
tevékenységet választani, mely segít elterelni a koncentrációt a
„mindenáron történő összerendezni akarásról”. A görcs,
görcsölés, görcsösség érzetei/érzései/gondolatai igen gyakoriak
lehetnek jelen időszakban, melyekkel az ember elsősorban
önmagán követ el erőszakot és melyek igen beszűkült
tudatállapotokat eredményezhetnek. A köztudat jelenleg tele van
félelmekkel, dühvel és tompasággal, mely tompaság
egyrészt a valósággal történő szembenézés tagadásának
következménye, másrészt védekezési reakció a káoszra, ami jelenleg
asztrális/mentális szinteken tapasztalható. Eme köztudati
tompaságról le lehet csatlakozni, amennyiben az embernek van
akarása lecsatlakozni, ahogyan a köztudati félelmekről is, a letisztult
asztrális, mentális térben pedig a pihenés, erőgyűjtés időszaka is
jóval örömtelibben telhet." ( részlet az Az aktuális energetikai
folyamatokról 2015.10.03. című írásomból)
Kérem Jézust és Merlint, vigyék el gyógyító helyükre, arról a helyről, ahol
tartózkodom, mindazokat a tisztátalan, manipulativ, befolyásoló, ártó,
tisztátalan energiákat, lényeket, melyek akár az olvasás, értelmezés alatt,
befolyásolás, manipuláció, általánosítás, összemosás, tévedés, csúsztatás,
ragaszkodás, előítélet, visszaélés, gőg, hiúság, restség, tompaság,
önfejűség, lenézés, megvetés, vádaskodás, elvakultság, elcsúszás,
elbukás, azaz, az elfogadás, tiszta szándék, együttérzés, könyörület, hit,
remény, bizalom, béke, bőség, nyugalom, megértés, megbocsátás, erő,
öröm, önzetlenség, együttműködés, jóság, bölcsesség, szeretet,
pártatlanság, őszinteség, érdeklődés, belátás, türelem, felelősségvállalás,
egészség, derű, elismerés, elégedettség, életöröm, életkedv, figyelem,
tisztelet, tudatosság, nyitottság, tisztánlátás, hiánya, csekély,
illetve túlzott volta miatt, a Föld energiarendszerébe kerültek, és a
szabad akarat törvényének tiszteletben tartása és az egészségem
megőrzése mellett, itt és most, elvihetők gyógyító helyükre. Kérem Jézust
és Merlint, a lenyomatok gyógyítására, mind magamnál, mind másoknál,
mindazoknál, akiknél ez a szabad akarat törvényének tiszteletben tartása
mellett lehetséges. Kérem, elfogadom és engedem magamon keresztül
szabadon átáramolni: az elfogadás, tiszta szándék, együttérzés,
könyörület, hit, remény, bizalom, béke, bőség, nyugalom, megértés,
megbocsátás, erő, öröm, önzetlenség, együttműködés, jóság, bölcsesség,
szeretet, pártatlanság energiákat.